Sajtóközlemény
A budapesti tangós élet meghatározó alakjai egy különleges táncszínházi produkcióval készülnek: március 6-án a Kőrösi Kulturális Központban debütál az “Ada” című előadás. A darab a 20-as és 30-as évek Buenos Airesének varázslatos dívája, Ada Falcón sorsát mutatja be, ahol a tangó nemcsak tánc, hanem a lélek legmélyebb rezdüléseinek kifejezőeszköze.

Három arc, egy történet 💃🌹
Az előadás Ada Falcón életének különböző szakaszait idézi meg három női karakteren keresztül. A fiatal, tündöklő sztár, a szerelmet megélni vágyó díva és az önkéntes száműzetésbe vonult énekesnő története bomlik ki a színpadon. A produkció a tradicionális argentin tangó szenvedélyét kortárs táncelemekkel és erőteljes drámai képekkel ötvözi, választ keresve arra, hogyan találjuk meg saját hangunkat a hírnév, a szerelem és a magány útvesztőiben.
Nemzetközi gárda a színpadon ✨
A darab mögött álló alkotóközösség a hazai és nemzetközi táncélet izgalmas egyéniségeit tömöríti:
- Emilia Kumpulainen
- Freész Katalin
- Czidor Katalin
- Horváth György
- Bogdán Tihamér
Koreográfia: A társulat közös alkotása, Bulyáki Ákos és Virga Tímea szakmai közreműködésével.
Nem csak nézni, táncolni is ér! 🎶
A Hello Tango filozófiája szerint a tangó nem csupán előadás, hanem kapcsolódás. Éppen ezért az előadás után a nézők nemcsak az élménnyel távozhatnak, hanem rögtön be is kapcsolódhatnak a közösségbe: 20:15-től milongát (tangó estet) tartunk a helyszínen, ahol a fellépőkkel együtt bárki birtokba veheti a parkettet.
Helyszín: Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ Időpont: 2026. március 6. péntek, 19:00 óra Jegyek: 6.000 Ft (az előadásra az online felületen) / 2.500 Ft (a milongára a helyszínen)
Jegyvásárlás: https://korosi.jegyx1.hu/adatlap/esemeny/ada-tango-szinhazi-eloadas-2026-03-06
2026. 02. 10.
Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ










